Poradnik / Artykuły, Podobne / Zalety kondensacyjnych kotłów gazowych

Zalety kondensacyjnych kotłów gazowych

Kondensacyjne kotły gazowe to obecnie najnowocześniejsze i najoszczędniejsze grzewcze urządzenia gazowe. A przy tym są też jednymi z najbardziej czystych urządzeń grzewczych, wytwarzających ciepło w procesie spalania.

Oszczędne ogrzewanie

Paliwem w tych kotłach jest gaz, a na skutek jego spalania powstają spaliny, a w nich także para wodna. Kotły kondensacyjne odzyskują ciepło ze skroplonej pary wodnej, dzięki czemu zmniejszają zużycie paliwa. Odzyskane w ten sposób ciepło ogrzewa pomieszczenia. Natomiast w kotłach starej generacji ciepło ucieka przez komin.

Maksymalna sprawność

Dzięki systemowi odzyskiwania ciepła ze spalin, maksymalna sprawność kotłów kondensacyjnych wyliczana na podstawie wartości opałowej gazu osiąga ponad 100% (około 109%). Odliczając straty ciepła, rzeczywista sprawność energetyczna urządzeń to około 98%. To generuje realne oszczędności – zużycie paliwa w gazowych kotłach kondensacyjnych jest o 30% niższe niż w urządzeniach starego typu.

Bezobsługowość

Wszystkie rodzaje kotłów gazowych są praktycznie bezobsługowe. Użytkownik musi jedynie regulować temperaturę pomieszczeń, które są ogrzewane przez instalację grzewczą. Korzystając z gazu ziemnego, użytkownik nie musi martwić się o dostawy paliwa, nie ma też konieczności wygospodarowania dodatkowego pomieszczenia na magazynowanie tego paliwa.

Niska emisja spalin

Gaz bardzo dobrze nadaje się do urządzeń z modulowaną mocą. Proces mieszania gazu z powietrzem można precyzyjnie i łatwo kontrolować, powodując, że do komory spalania dopływa mieszanina paliwowo-powietrzna w takich proporcjach, że spala się ona prawie całkowicie. Dzięki temu przy wysokim poziomie uzyskanej energii jest bardzo niska emisja szkodliwych spalin. Modulacja sprawia, że ilość energii dostarczonej przez kocioł do instalacji grzewczej dokładnie odpowiada zapotrzebowaniu na nie.

Praca dostosowana do pogody

Najefektywniej zrobimy to z wykorzystaniem inteligentnego programatora Hi, COMFORT. Dzięki niemu zdalnie sterujemy nie tylko samym kotłem, a także całym systemem za pomocą mobilnej aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub tablecie. Szczegóły na: Hi Comfort

Przystępne ceny kotłów

Ile kosztują nowoczesne kotły kondensacyjne? Jak zwykle cena zależy od producenta sprzętu, parametrów urządzenia, wyposażenia, dodatkowych funkcji. Ceny kotłów marki Beretta, produkowanych w Polsce znajdziemy na: beretta.pl/cennik

  • Jeżeli chcesz kupić kocioł, wymienić na nowy, potrzebujesz fachowej porady i szczegółowych informacji na temat kotłów kondensacyjnych marki Beretta, szukasz fachowca, który wykona usługę instalacyjną lub serwisową, skontaktuj się z Autoryzowanym Instalatorem beretta.pl/kontakt/aib   lub Serwisantem Beretta – beretta.pl/kontakt/asb
PRZECZYTAJ...
krótkie i pomocne odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane z użytkowaniem urządzeń grzewczych
ZOBACZ...
jak odpowiednio dbać o urządzenie grzewcze i jak poradzić sobie w razie jego usterki© Beretta 2022